kino dla relaksu

imagePogoda raczej nie dopisuje. Jesień zagnieździła się w naszej rzeczywistości na dobre. Zdarza mi się spędzać deszczowe, ponure wieczory, przy kieliszku dobrego wina, na kanapie przed telewizorem. Tę błogą ciszę, kiedy dzieciaki już śpią, przerywam cichym odgłosem „babskich” filmów, które jak nic innego potrafią uporać się z moją jesienną depresją. Jest kilka w mojej kolekcji, które po ciężkim dniu potrafią wykrzesać ze mnie uśmiech, a nawet łzę wzruszenia. Co w moim przypadku nie jest rzeczą nad wyraz trudną, ponieważ wzruszam sie bardzo często. Co przysparza mojemu małżonkowi pretekstów do wielokrotnego sarkazmu na mój temat. Przykładem mogą być reklamy lub też bajki, w których zawsze dobro zwycięża! Haha! Tak mało mamy okazji do wzniosłości, wzruszeń i oderwania się od rzeczywistości. Filmy dają nam namiastkę bajkowego życia, przenoszą nas w inny świat. Nie proponuję Wam kina ambitnego, nie dlatego, że nie jest dobre – wszak jest wyśmienite! Chcę Wam dać wskazówkę jak odpocząć po ciężkim dniu i nie forsować głowy przed snem problemami świata.

Postanowiłam stworzyć listę pięciu filmów, które w niejeden jesienny wieczór wyciągnęły mnie z padołu zmęczenia i zniechęcenia. Oto one:

the Holiday – odległość między dwojgiem ludzi nie ma znaczenia, ale potrafi pomieszać szyki. Doskonała obsada – jak zwykle fenomenalny Jude Law, zjawiskowa Cameron Diaz oraz wielce utalentowana Kate Winslet. Warto wspomnieć o obecności w filmie wspaniałego aktora starszego pokolenia Eli Wallach’a.O północy w Paryżu – niesamowicie klimatyczny film Woodego Allena. Widz czuje jakby przeniósł sie w lata Ernesta Hemingwaya.

image

Mama Mia – niewiarygodnie optymistyczny musical z obsadą godną dziesięciu Oscarów.image

Dziennika Bridget Jones – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać sławnej Bridget Jones. Każda część ekranizacji popularnej książki jest warta obejrzenia. Na handrę działa jak antybiotyk na chorobę. Fenomen chyba tkwi w tym, że miło jest popatrzeć, że nie tylko w naszym życiu obecne są porażki i rozczarowania.image

Hitch – ciekawy scenariusz filmu uczy nas, że nie ma zasad poznawania i oczarowywania drugiego człowieka. Miłość jest nieprzewidywalna!image

Nie jestem znawcą kina. Jest to tylko moja propozycja na poprawę humoru. Jeśli tylko macie swoje propozycje, podzielcie sie nimi w komentarzach. Jestem bardzo ciekawa jakie filmy Wam przynoszą ukojenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *